Суспільство

Жителі України відповіли, чи хочуть відновлення зв’язків з окупованим Донбасом: результати опитування

Українцям в ході опитування задавали ряд питань щодо окупованого Донбасу. І велика частина респондентів заявила, що з ОРДЛО необхідно відновлювати повноцінні зв’язку.

Жителі України заявили, що з окупованим Донбасом треба відновлювати в тому числі і транспортне сполучення. Крім того, частина українців висловилася, що жителі “ДНР” і “ЛНР” – жертви конфлікту і потребують всебічної підтримки з боку України, повідомляє Діалог.UA.

Про результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, розповіла прес-служба Програми розвитку ООН в Україні.

Опитування було проведено в травні – червні поточного року, в ньому брали участь близько двох тисяч осіб старше 18 років. Були опитані жителі всіх областей України, крім окупованих територій Донбасу і Криму.

53% опитаних виступають за відновлення транспортного сполучення і повноцінних зв’язків з населенням на не підконтрольних уряду України територій.

Однак 23% учасників опитування заявили, що вони за варіант, щоб все залишалося, як є, то є Україна декларує підтримку жителів ОРДЛО, але при цьому економічна і транспортна блокади тривають.

8% українців заявили, що держава повинна ввести повну блокаду непідконтрольних територій.

Більше половини учасників опитування заявили, що жителі ОРДЛО – жертви конфлікту і Україна повинна їх всіляко підтримувати.

Але 11% учасників опитування заявили, що Україна не зобов’язана допомагати жителям окупованого Донбасу, так як ці люди самі зробили свій вибір.

Крім того, респондентам було поставлено питання, чи повинні нести кримінальну відповідальність жителі ОРДЛО, які співпрацювали з окупаційною “владою”. Більше 50% заявили, що мають бути покарані лише ті, чия вина у військових та інших тяжких злочинах буде доведена.

Вам також має сподобатись...