Суспільство

Зеленський: Білорусь, зрозуміло, зараз сильно стр*жд*є. Кожного дня трапляються ексцеси. Але є й добра новина. Сьогодні, зв*льнені українці

Білорусь, зрозуміло, зараз сильно стр*жд*є. Шукає рішення та вихід з дуже непростої ситуації. Кожного дня трапляються ексцеси. Зокрема з нашими громадянами, які опинилися в цей непростий час у сусідній країні.

Але є й добра новина. Сьогодні, після наших наполегливих дій, були нарешті звільнені українці Євген Васильєв, Костянтин Рєуцький і Оксана Альошина.

Наші правозахисники та журналісти були незаконно затримані ще 12 серпня. Сьогодні їх звільнили. Вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь і перебували там виключно задля отримання достовірної інформації про події, що там відбуваються, та задля коментування їх у публічному медійному просторі. Відкрито, прозоро, професійно. Зараз вони в цілковитій безпеці.

Також нині ведуться перемовини задля звільнення ще одного українця – Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі міста Бреста. Ми наполегливо хочемо, щоб повернули наших громадян додому.

Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робитиме. Однак ми закликаємо наших білоруських колег категорично утриматися від незаконних затримань і н*с*льства. Нам дійсно небайдуже. Ми справді переживаємо за все, що відбувається в Білорусі.

Білорусь завжди була добрим другом і партнером України. І для нас важливо, щоб білоруси знайшли виключно мирний і демократичний вихід із суспільно-політичного к*нфлікту. Щоб Білорусь надалі розвивалася та була демократичною, економічно сильною й незалежною державою.

Володимир Зеленський

Вам також має сподобатись...