Думки

У Кремлі хочуть першої приєднати до Росії Україну, тому з Білоруссю поки не поспішають – Портников


Віталій Портников в статті на “Радіо Свобода” пише, що в основі підходу Кремля до колишніх союзних республік лежить концепція обмеженого суверенітету. За словами політичного оглядача, її ініціатором став ще Борис Єльцин, і Володимир Путін просто продовжує розпочате першим президентом.

Саме Єльцин свого часу почав політику “різношвидкісної інтеграції” колишніх союзних республік в РФ, і першою тут стала Білорусь. Що таке “різношвидкісна інтеграція”, напевно, зрозуміло – коли кожна з країн в будь-якому випадку рухається в бік зближення з Росією, тільки з різною швидкістю. Але в кінцевому підсумку повернутися повинні всі – рано чи пізно.

Білорусь повинна була стати першим таким “поверненцем”. Однак в Кремлі хочуть, щоб першою була інша колишня союзна республіка – Україна.

Тому головне завдання зараз для Олександра Лукашенка (або його наступника) – зберігати “напівнезалежність” своєї країни – до тих пір, поки “напівнезалежною” не стане Україна. Після цього, на думку Кремля, можна буде приступати до інтеграції (тобто, до поглинання) обох “братніх республік”.

Віталій Портников

Нагадуємо! Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.

Вам також має сподобатись...