Україна

Леонід Кучма: Я вражений. Маск - один-єдиний Маск - переміг Росію. Він фактично посунув Москву з її місця на світовому ринку

Американський винахідник і бізнесмен Ілон Маск зумів домогтися успіху фактично сам: одним запуском корабля Crew Dragon компанія SpaceX зуміла витіснити Росію з ринку космічної галузі. Такий коментар експрезидента Леоніда Кучми поширила у Фейсбук його прессекретарка Дарка Оліфер. Далі пряма мова:

“Коментар Леоніда Кучми щодо запуску космічного корабля компанії SpaceX Ілона Маска Crew Dragon на ракеті Falcon 9 

- Я щиро вражений тим, чого домоглася віра та наполегливість фактично однієї людини. Це справжня людина.  

Але, з іншого боку, мені шкода, бо того, чого досяг Ілон Маск, ще не досягла моя країна.  

Маск зробив те, на що не здатні більшість держав світу. Скажу більше: Маск – один-єдиний Маск – переміг Росію. Він фактично посунув Москву з її місця на світовому ринку. Він вирішив, чого хоче, і вперто робив все, що для цього потрібно. Так має робити і наша влада, якщо хоче досягти успіху будь-де – в тому числі, і у сфері космосу. Ця сфера зараз буде все важливішою, вона стає фокусом усіх інноваційних розробок, лакмусовим папірцем того, чи готова та чи інша країна приєднатися до клубу лідерів нового світу.  

І я точно знаю, що всі шанси та можливості для цього поки що в нас залишились. Сучасні технології, наукова школа, висококласні кадри, нарешті – багата історична традиція. Але з таким відношенням до галузі час працює не на нашу користь. У роки мого президентства Україна довела, що вона не лише потребує допомоги з-за кордону, але й сама може бути необхідною решті світу. Десятки країн користувалися послугами наших космічних носіїв. Україна була серед світових лідерів. 

Чи можливо сьогодні повернути цей статус? Сподіваюся, що так. І точно знаю: якщо ми не збережемо космічну галузь, це не буде означати тільки зрадити славному минулому. Це означатиме і загубити перепустку у майбутнє. 

Нагадаю, Леонід Кучма присвятив космосу майже все своє життя. Більше тридцяти років він віддав Конструкторському бюро «Південне» (першим заступником генерального конструктора якого став у 1982 р.) та виробничому об’єднанню «Південмаш» (генеральний директор у 1986-1992 рр.). Серед проектів, які було розроблено за його безпосередньої участі - легендарна ракета СС-18 «Сатана»; проект «залізничного старту» СС-24 або «Скальпель»; «Блок Є» - система для висадки людини на поверхню Місяця та її повернення на орбітальний модуль; ракетоносій «Зеніт-2». 

За президентства Кучми космос став одним із національних українських пріоритетів: тоді Україна увійшла в першу п’ятірку країн світу за кількістю космічних запусків. В цей період Україна запустила свої перші супутники, отримала першого астронавта, стала учасницею міжнародного консорціуму «Морський старт», для якого була розроблена ракета «Зеніт-3SL». І саме «Зеніт» вважає найкращим носієм світу після своїх власних розробок Ілон Маск. 

2018 року Міжнародна Академія Астронавтики, членом якої Леонід Кучма є з 2010 року, присвоїла йому звання Почесного академіка.”

Нагадуємо! Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.

Вам також має сподобатись...