Суспільство

Гончарук в Раді: “Газ міг би коштувати дорожче в 4 рази”

Якби Україна не підписала контракт щодо транзиту газу з Росією, ціна блакитного палива для українців могла б вирости в 3 – 4 рази.

Про це сьогодні, виступаючи у ВР зі звітом, заявив глава Кабміну Олексій Гончарук. За його словами, для того, щоб укласти угоду, довелося виконати дуже багато роботи.

“У нас підходив до кінця контракт з росіянами з 1 січня і існував серйозний ризик, що ми залишимося без транзиту. А це був би дуже великий удар по економіці і серйозне подорожчання енергетичних ресурсів і для підприємств, і для громадян. Якби цей контракт не був би підписаний, за деякими підрахунками ціна газу для української економіки була б в 3-4 рази вище. Це було б набагато гірше, ніж є зараз”, – сказав Гончарук.

Крім того, він додав, що саму підготовку для підписання контракту владі вдалося провести в рекордні терміни – за 3-4 місяці. Тим часом, в “Нафтогазі” провели анбандлінг, виділивши з нього спеціальну компанію, яка займається тільки транспортуванням газу (за європейськими нормами одна компанія не може і продавати газ і транспортувати його).

Вам також має сподобатись...